به نام خدا
با سلام

فصل برداشت آلو بخارا

آلو بخارا يكي از آخرين محصولات كشاورزي است كه همزمان با برداشت محصولات ديگري مثل گردو، بادام، امرود و گلابي و... برداشت مي ‏شود. این محصول سهم بسيار مهمي از نظر توليد و درآمد در بخش كشاورزي و اقتصاد کُرُه را دارا است.

آلو داراي خواص درماني چون ضد يبوست، برطرف كننده حرارت تب، صفرا، خشكي مزاج و غلظت خون است. همچنين داراي كالري، قند و ويتامين ث و مقدار زيادي فسفر است. نوشيدن آب آلو در دفع انگل هاي معده بسيار مؤثر مي‏ باشد.
فصل برداشت آلو حدوداً 50 روز طول مي‏كشد. درختان آلو مملو از آلوهاي خوش رنگ، همگي حاكي از سخت كوشي کشاورزان زحمتكش است كه احتياج به مراقبت و سم‏پاشي و جمع ‏آوري به موقع آن دارد كه اين عوامل در كيفيت و مرغوبيت محصول بسيار مؤثر است.
برداشت محصول بستگي به شرايط آب و هوايي و مراقبت مفيد آن دارد كه سرما زدن درختان آلو و آفت در ميزان محصول‏ دهي بسيار مؤثر است.
به دليل شرايط آب و هوائي سرد كوهستاني در روستای کُرُه، محصول آلو اين منطقه از كيفيت و مرغوبيت بسيار بالائي برخوردار است و توليد كنندگان، اين محصول را پس از فرآوري يا خشكاندن به بازار مصرف عرضه مي كنند.
كشاورزان طي چندين مرحله آلو را به بازار عرضه مي‏ كنند. از جمله در مرحله نخست كه آلو تر و تازه است و مرحله دوم به صورت خشك شده كه به آلو خشك معروف است.
از آنجا كه اين محصول بسيار پر زحمت است،‌ احتياج به پشتيباني بيشتر در مرحله كود دهي و دفع آفات دارد كه كشاورزان را در ارائه محصول بهتر و مرغوبتر كمك مي‏ كند.